Viru viru košę...

04/12/2023

Sedos lopšelio-darželio „Jurginėlis“ priešmokyklinės „Bitučių“ grupės vaikai dalyvauja ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Bolbynė“ pirmame etape. Projekto organizatoriai Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė“.

Projekto tikslas – ugdyti tautinę savimonę, perteikiant žemaičių tradicinės kultūros elementus ir pristatant tautosakos elementus apie bulvę. Vaikai virė tradicinę pusmarškonę košę. Susipažino su senoviniais įrankiais košei virti, skuto bulves, pjaustė, dėjo į katilą ir košės virimą pratęsė lauke. Kol virė košė, vaikai deklamavo eilėraštį apie „Vuožieli“ ir dainavo dainelę apie žiemą. Baigus virti pusmarškonei košei, visi susėdo lauke prie bendro stalo ir gardžiai ją valgė džiaugdamiesi ir sakydami, jog tai pati geriausia diena.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Vilma ir Raimonda