Sedos lopšelyje-darželyje„Jurginėlis“ vaikai susipažino su įvairiomis sporto šakomis

27/07/2022

Nuo 2020 metų Sedos lopšelis-darželis „Jurginėlis“ vykdė projektą „Supažindinkime vaikus su sporto šakomis“. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas ir Mažeikių rajono savivaldybės lėšomis. Ekstremali situacija šalyje dėl Covid pandemijos nesutrukdė sėkmingai užbaigti projektą.

Šio projekto pagalba siekėme paskatinti Sedos darželio bendruomenės fizinį aktyvumą organizuojant įvairias sportines veiklas, supažindinti vaikus su sporto šakomis, kad vaikai išsirinktų savo mėgstamiausią sporto šaką, kuria galėtų ir ateityje užsiimti, aktyviai leistu laisvalaikį. Šis projektas pranoko visos bendruomenės lūkesčius, vaikai labai sutvirtėjo fiziškai, užsiėmimų gausa išmokė būti organizuotais, klausytis komandų, planuoti savo laiką.

Labai džiaugiamės vaikų pasiekimais, nemaža dalis vaikų, jei tik panorės ir toliau treniruotis, gali tapti profesionaliais sportininkais, gerais plaukikais, krepšininkais, teniso žaidėjais. Tikime, kad vaikams ir Sedos bendruomenės nariams padėjome pažinti ir išbandyti nemažai sporto šakų, tenisą, krepšinį, ėjimą šiaurietiškomis lazdomis, plaukimą. Stebėdami ir kartu su vaikais sportuodami treniruočių metu daug išmokome ir patys.

Norisi vaikams palinkėti išėjus į mokyklą, aktyviai lankyti sporto būrelius, aktyviai leisti laisvalaikius, neleisti savęs įtraukti į kompiuterinių žaidimų priklausomybę.

Esam labai dėkingi treneriams, Aloyzui Rudžiui, Linai Beresnevičienei, Alidui Žukauskui, Arūnui Katkui už įdomias, išradingas, profesionalias treniruotes, užsiėmimus, mokytojams ir mokytojų padėjėjoms už pagalba treneriams. Nuoširdus darbas ir atsidavimas davė puikius rezultatus.

Šis projektas suartino Sedos lopšelio-darželio „Jurginėlis“ bendruomenę, sutvirtėjo bendradarbiavimas su socialiniais partneriais, Sedos V. Mačernio gimnazijos pradinių klasių mokiniais ir mokytojais, Sedos miesto bendruomene. Džiugu, kad bendruomenės namuose įrengtoje salėje su krepšinio stovais, teniso stalais renkasi jaunimas, atvyksta šeimos aktyviai praleisti laisvalaikį, rengiamos teniso varžybos.

Projektas pasibaigė, tačiau visi dar gyvename jo paliktais įspūdžiais, didžiulė motyvacija sportuoti. Norisi palinkėti sau ir visai Sedos miesto bendruomenei dar daug panašių projektų. Juk jų dėka galime praturtinti materialinę bazę ir vaikams atverti galimybę kuo daugiau pažinti, išbandyti, atrasti, pamėgti, tyrinėti, patirtį nuostabių emocijų.

Saugios, aktyvios, saulėtos vasaros!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Milieškienė