Tolerancijos diena

16/11/2023

Sedos lopšelio-darželio „Jurginėlis“ bendruomenė paminėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių įvairovę ir atskleisti įvairovės privalumus. Vaikai kalbėjo apie aplinką, kurioje gyvena, diskutavo ar pastebi patyčias, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus. Aiškino(si) tolerancijos žodžio reikšmę, kad kuo daugiau tolerancijos būtų mūsų visuomenėje.

2023 metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos žibintas. Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą. Tolerancijos žibintas skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį.

„Bitučių“ grupės mokytojos kartu su vaikais pakvietė visą darželio bendruomenę kurti Tolerancijos žibintus – šviesos, gerumo, jaukumo simbolius. Įstaigoje organizuota vaikų ir jų tėvelių pagamintų žibintų paroda. Organizatoriai dėkoja visiems dalyvavusiems projekte.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Vilma ir Raimonda