Renginiai Žemės dienai paminėti

24/03/2023

Mylėti reikia mokytis ir mokyti...
Mylėti žolę, žemę, debesį, žvėrį.
Kaip vaikas pamils žmogų,
jei jis niekada nemylėjo pienės ar žiogo?
Kaip vaikas pamils gyvenimą,
jei jis niekada nemylėjo žemės ar debesėlio?

Janina Degutytė

Kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena. Tą dieną visi susimąstome, kaip galėtume gyventi švariau.

Žemėje ekologinės problemos kiekvienais metais vis gilėja. Jokie aplinkos apsaugos įstatymai negali išspręsti ekologinių problemų, nes nemaža dalis šiandieninės visuomenės pasižymi menka ekologine kultūra, dažnai visišku ekologiniu neraštingumu. Ekologinis ugdymas reikalingas ne tik suaugusiems, bet svarbus ir vaikams, formuojant jų sampratą apie aplinką ir gamtą. Svarbu mokėti stebėti aplinką, kad vaikystėje būtų suteikta kuo daugiau galimybių veikiant švarios ir saugios aplinkos, kuriant situacijas, skatinančias susiformuoti darnaus gyvenimo su gamta būdui, gamtą ir aplinką panaudoti vaiko asmenybei, jo ekologiniam mąstymui ugdyti.

Kovo 20 dieną Sedos lopšelyje-darželyje „Jurginėlis“ vyko šventinis rytmetys Žemės dienai paminėti. Iškilmingai iškelta Žemės vėliava. Vaikai šoko, dainavo, papuošė darželio pievelę tėvelių ir vaikų darytomis gėlėmis iš antrinių žaliavų.

Kovo 21 dieną Žemės dienos renginių organizatoriai „Drugelių“ grupė, visus darželio vaikus ir jų mokytojas pakvietė į spektakliuką „Išgelbėkim sėklytę“.

Kovo 22 dieną darželyje dominavo mėlynos spalvos atspalviai, minėjome Pasaulinę vandens dieną.

Kovo 23 dieną piešinių ir plakatų kūrimo diena „Pasižadėjimas žemei“.

Kovo 24 dieną susirinkome darželio pievutėje, susikibome rankomis ir pasižadėjome Žemei būti geresniais jos gyventojais.

Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną. Kvieskime vaikus vadovautis žodžiais „Mylėkime Žemę ir ji mus mylės!“

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Astra Stonkuvienė, Ernesta Anužienė

Daugiau renginio akimirkų rasite mūsų Facebook puslapyje: