Prevencinis užsiėmimas „Kovo mėnuo – be patyčių“

03/04/2023

Kovo mėnuo yra sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“. Visą šį laikotarpį su vaikais buvo kalbama apie draugystės svarbą, patyčių problemas, kylantį pyktį, kai vaikai ar suaugusieji susiduria su įvairiomis nenumatytomis situacijomis.

Užsiėmimų metu kalbėta apie emocijas, kurios mus lydi kiekvieną dieną ir kaip mes patys galime jas kontroliuoti. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas draugystei, akcentuojama koks yra svarbus tarpusavio bendravimas, kaip susirasti draugų. Vaikai buvo mokomi bendrauti, įveikti sunkumus, atpažinti geras išeitis ir padėti kitiems įveikti sunkumus. Drauge išbandėme įvairiausių nusiraminimo būdų, kai kyla pyktis. Sukūrėme draugystės gėlę, knygą „Patyčioms Ne!!! Draugystei Taip!!!“. Ant medinių apskritimų piešėme draugystę, atvirukus draugams ir dovanojome vieni kitiems pačius gražiausius žodžius. Prisiminėme įvairias situacijas kuriose vienas ar kitas pasielgėme negerai ir pažadėjome, taip nebesielgti. Pasitelkiant pasakas, mažieji taip pat sužinojo apie draugystės reikšmę ir svarbą. Į grupę atkeliavę gyvūnėliai vaikams įrodė, kad draugauti gali ne tik žmonės, bet ir miško gyventojai. Visi drauge žaisdami nusikėlė į pasakų šalį, prisiminė gyvūnų pavadinimus, lavino kalbinius įgūdžius, turėjo galimybę tapti pasakos personažais.

Draugystė mus lydi nuo pat vaikystės ji yra neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Draugiškumas, nuoširdumas, atjauta, atvirumas ir kitos gerosios žmogaus savybės yra labai svarbios. Nuo pat mažumės tenka susidurti su įvairiomis nemaloniomis situacijomis. Tačiau svarbu išmokti bendrauti, draugauti ir padėti vieni kitiems.

Socialinė pedagogė Aurelija Jonaitytė,
Specialioji pedagogė – logopedė Valda Bružienė

Daugiau renginio akimirkų rasite mūsų Facebook puslapyje: