Išvyka į Žutautų bičių ūkį

06/11/2023

Lapkričio 6 dieną Sedos lopšelio-darželio „Bitučių“ grupės priešmokyklinukai lankėsi Skuodo r. Luobos kaime įsikūrusiame Ingridos ir Sauliaus bičių ūkyje.

Vaikai turėjo galimybę paklausyti bitininko Sauliaus pasakojimo apie bičių gyvenimą, apžiūrėti jo darbe naudojamus įrankius, sužinoti kaip bitės renka medų ir kodėl jos tokios svarbios mūsų gamtai, aplinkai, žmonėms. Su didžiuliu susidomėjimu apžiūrėjo medsukį, kurio pagalba išgaunamas medus iš korių. Lauke aplankė mažuosius ponius, kuriuos maitino jų mėgstamiausiais skanėstais. Sugrįžę iš lauko skanavo ūkyje pagamintus produktus: ragavo, uostė bičių duonelę, žiedadulkes, čiupinėjo vašką ir vaškines žvakes. Padedami bitininkės Ingridos mokėsi daryti, įvairių formų kvepiančius vašku, kalėdinius žaisliukus iš vaškuolių.

Edukaciją bityne užbaigėme vaišėmis, džiaugėmės jaukiu ir šiltu priėmimu, užburiančia gamta miškų apsuptyje. Tik nebegirdėjome bitučių darbininkių dūzgimo, tikriausiai po tokio ir sunkaus darbo jos jau ruošiasi poilsiui.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Vilma ir Raimonda