Išvyka į Sedos Vytauto Mačernio gimnaziją

16/10/2023

Sedos lopšelio-darželio „Jurginėlis“ priešmokyklinio ugdymo grupė „Drugeliai“ lankėsi Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje. Vaikai su mokytojomis aplankė valgyklą, sporto salę, biblioteką, pasivaikščiojo išpuoštais mokyklos koridoriais.

Svarbiausias apsilankymo tikslas gimnazijoje, tai galimybė aplankyti šiuolaikiškai įrengtą chemijos ir fizikos mokslų laboratoriją, kurioje vaikai žaismingai susipažino su cheminėmis ir fizikinėmis medžiagų savybėmis.

Gimnazijos fizikos mokytoja Irena Joneikienė vaikų paklausė, ką jie žino apie elektrą. Vaikai pastebėjo, kad elektra reikalinga, kad veiktų mikroskopai, kad ji gali nutrenkti. Vaikams gilų įspūdį paliko mokytojos atliktas eksperimentas su plazmos rutuliu, kurį palietus pirštu susidaro elektros iškrova.

Chemijos mokytoja Zina Tenienė mažuosius tyrinėtojus pakvietė atlikti bandymą. Vaikai sužinojo, kas yra lakmuso lapeliai, indikatoriai, kuriais galima nustatyti kokios medžiagos yra mėgintuvėliuose (rūgštis, šarmas ir neutralus skystis). Ypač didelę nuostabą vaikams kėlė ir žadino jų smalsumą, kada patys galėjo maišyti chemines medžiagas ir stebėti, kaip keičiasi lapelių spalva. Atlikdami bandymą vaikai ne tik patyrė gerų emocijų, bet ir mokėsi nuosekliai atlikti tyrimą, sukaupti dėmesį, klausytis. Sudėtingi cheminiai terminai, cheminės medžiagų savybės priešmokyklinukams sudėtingai suprantamos, bet šis edukacinis užsiėmimas, eksperimentavimas – nuostabus būdas, žadinantis vaikų smalsumą, kuris ateityje gali lemti domėjimąsi ne tik chemija, bet ir kitais gamtos mokslais.

Mokytojos su dviem gimnazistais pristatė, kas yra mikroskopas. Vaikai galėjo per mikroskopą stebėti bitės kojelę ir varlės kraujo mėginį. Ypač vaikus nustebino varlės kraujas, kuris vaikams atrodė kaip milijonas raudonų taškelių.

Priešmokyklinukams apsilankymas gimnazijos laboratorijose ne tik sudarė galimybes paįvairinti, išbandyti kitokią ugdymosi aplinką, išgyventi atradimo džiaugsmą, pasijusti tyrinėtojais, bet ir sustiprino jų smalsumą, žingeidumą, norą domėtis juos supančia aplinka.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Astra Stonkuvienė ir Ernesta Anužienė

Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook puslapyje: