Ekskursija į žolininkės Jadvygos Balvočiūtės vaistažolių ūkį „Vaikai ir augalai: pažink, sodink, ragauk“

18/09/2023

Mažeikių r. Sedos lopšelis-darželis „Jurginėlis“ praėjusiais mokslo metais dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės aplinkosauginio švietimo projekte ir gavo
finansavimą projekto „Vaikai ir augalai: pažink, sodink, ragauk“ vykdymui.

Rugsėjo 15 dieną priešmokyklinių grupių „Bitutės“ ir „Drugeliai“ vaikai kartu su mokytojomis ir tėveliais turėjo puikią galimybę drauge apsilankyti žolininkės Jadvygos Balvočiūtės vaistažolių ūkyje. Šios ekskursijos tikslas: skatinti vaikų domėjimąsi augalais, pažinti jų vystymosi etapus, stiprinti sveikatą. Ugdyti vertybines nuostatas: rūpestį, atsakingumą ir pagarbą mus supančiai aplinkai.

Atvykus į ūki, mus pasitiko pati jo šeimininkė Jadvyga Balvočiūtė, kuri visus palydėjo į jaukią, arbatžolėmis kvepiančią ir įvairiausiomis žolelėmis papuoštą salę. Užėjus visų laukė šilta arbatžolių arbata ir kitos ūkyje užaugintos gėrybės. Edukacijos metu vaikai sužinojo vaistažolių naudą, galėjo jas pauostyti, paragauti, paliesti. Iš įvairiausių žolelių galėjome patys pasigaminti arbatą, kuriai suteikėme pavadinimą „Jurginėlio arbata“. Jos skoniu ir aromatu pasimėgausime grįžę į lopšelį-darželį, bei pavaišinsime draugus.

Išėję į kiemą, drauge su ūkio šeimininke, aplankėme vaistinių augalų lauko ekspoziciją, sukurtą turtingą augalų kolekciją. Šiuo metu ekologiniame ūkyje auginami, natūraliose augimvietėse renkami ir ūkyje perdirbami vaistiniai, maistiniai ir aromatiniai augalai.

Pasisėmę gerų emocijų, aplankėme netoli ūkio esantį Gyvolių piliakalnį. Nuostabi gamta, vaizdai, švelnus vėjelis dar labiau visus priartino prie gamtos. Vaikai žaidė, kopė į piliakalnį, mėgavosi saulės šiluma, nuostabiai leido laiką. 

Gamta – stebuklinga laboratorija, kurioje knibžda gyvybė. Būdamas gamtoje vaikas padaro daug atradimų. Veiklos gamtoje ir gryname ore, stimuliuoja įvairiausius vaikų pojūčius: veikia kūrybiškumą, intelektą, žadina smalsumą. Svarbu jau nuo mažumės pradėti sistemingą vaikų supažindinimą su gamta, kad vaikai kauptų žinias apie augalų savybes, jų sandarą ir poreikius. Darželio bendruomenė nuoširdžiai dėkoja žolininkei J. Balvočiūtei už bendradarbiavimą ir nepamirštamas akimirkas.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ernesta Anužienė,
Socialinė pedagogė Aurelija Jonaitytė
Vaizdo įrašą montavo mokytojo padėjėja Deimantė Strikaitytė