Edukacinė valandėlė „Kodėl svarbu rūšiuoti teisingai“

27/02/2024

Vaikų požiūris į aplinkosaugą, rūšiavimą pirmiausiai priklauso nuo tėvų skiepijamų vertybių ir įpročių. Didelę įtaką vaikams daro ir mokytojai, kurie patys aktyviai rūšiuoja ir domisi aplinkosauga, tokį pat požiūrį perduoda ugdytiniams.

Mažeikių r. Sedos lopšelio-darželio „Jurginėlis“ gamtosauginės darbo grupės pirmininkė L. Juodeikienė lankėsi priešmokyklinėje „Drugelių“ grupėje ir pravedė edukacinę valandėlę: „Kodėl svarbu rūšiuoti teisingai?“.

Edukacinės valandėlės tikslas – skatinti vaikų supratimą, kodėl reikia saugoti gamtą, teisingai rūšiuoti atliekas, bei ugdyti rūšiavimo įpročius. „Drugelių“ grupės vaikai netikėtam svečiui „Drambliui“ padėjo atsikratyti nereikalingų šiukšlių, kurių buvo įtraukęs į savo ilgą straublį. Priešmokyklinukai pagelbėjo „Drambliukui“ taisyklingai išrūšiuodami atliekas, sudėdami šiukšles į tam skirtus konteinerius. Su vaikais buvo kalbamasi apie rūšiavimo naudą ir apie žalą, kurią gamtai darome netaisyklingai elgdamiesi su atliekomis.

Vaikai keliaudami į STEAM laboratoriją gavo užduotį pereiti per upelį, pilną šiukšlių ir visokių pavojų. Saugiai perėję „tiltą“, laboratorijoje rado naują užduotį: iš nereikalingų kiaušinių įdėklų padaryti kirmėliuką, nudažyti jį ir sugalvoti vardą.

Už bendrystę ir pagalbą ruošiantis edukacinei valandėlei nuoširdžiai dėkoju socialinei pedagogei A. Jonaitytei ir mokytojų padėjėjoms L. Čiuldienei ir N. Jasienei.

Gamtosauginio ugdymo darbo grupės pirmininkė,
mokytoja-metodininkė Loreta Juodeikienė