Duonos kelias

12/12/2023

Priešmokyklinės „Bitučių“ gr. vaikai vyko į Urvikius. Dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kelias“. Senoviškoje aplinkoje visus su duona pasitiko gaspadorius ir gaspadinė.

Gaspadorius supažindino su ilgu duonos keliu – nuo rūgio pasėjimo iki iškeptos duonelės padėjimo ant stalo. Parodė senovinius rakandus, davė išbandyti iškulti rugius spragilais. Pamokė senovinių dainų, šokių ir įvairių žaidimų. Pats įdomiausias procesas, kai gaspadorius pakvietė prie stalo ir papasakojo apie duonelės magiškąją galią, ritualus ir kiekvienas galėjo iš užminkytos tešlos suformuoti savo rankomis duonos kepalėlį. Kol duonelė kepė, gaspadorius ir gaspadinė pakvietė paskanauti lietuviškų kaimiškų valgių. Didžiausia staigmena, kai savo iškeptą duonelę galėjo neštis namo.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Raimonda ir Vilma