Visus metus Priešmokyklinio ugdymo grupėje vyko programos „Zipio draugai“ valandėlės. Iš viso buvo pravestos 24 valandėlės, kurių metu vaikai mokėsi atpažinti ir išreikšti savo jausmus, padėti vieni kitiems, užjausti, draugiškai spręsti nesutarimus bei paprašyti pagalbos. Buvo lavinami bendravimo, bendradarbiavimo ir emocijų pažinimo įgūdžiai.
Po kiekvienos pamokėlės pas vaikus į namus keliaudavo žaislas „Vabaliukas Zipis“, kuris suteikdavo daug džiaugsmo ir skatino šeimose prisiminti bei aptarti valandėlių temas.
Ypač džiugino aktyvus tėvų įsitraukimas – po kiekvienos veiklos sulaukdavome atgalinio ryšio, laiškų ir nuotraukų. Pamokėlės prasidėdavo šiltais pokalbiais apie svečio viešnagę vaikų namuose ir kartu patirtus įspūdžius. Nuoširdžiai dėkoju tėveliams už bendradarbiavimą, šilumą ir skirtą dėmesį.
Džiaugiuosi galėjusi keliauti šiuo gražiu pažinimo keliu kartu su vaikais. Jų šypsenos, apkabinimai ir nuoširdumas dar ilgai išliks mano atmintyje.
Socialinė pedagogė Aurelija Kunsmonienė