STEAM veikla „Žiemos laboratorija“

31/01/2022

Žiema - tai labai gražus ir smagus metų laikas. Iškritus sniegui, paspaudus maloniam šaltukui, galima atlikti įvairias STEAM veiklas.

STEAM veiklas, kurių metu vaikai turi galimybę mokytis gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir kūrybos, bei matematikos, pamėgo ir priešmokyklinės ugdymo grupės ,,Bitutė" ugdytiniai. Įgyvendindami STEAM projektą „Žiemos laboratorija“, vaikai sužinojo apie sniego - ledo - vandens savybes.

STEAM „Žiemos laboratorijos“ metu vaikai vandenį supilstė į įvairios formos indelius, įdėjo eglių, pušų kankorėžių, šakelių, sėklyčių ir paliko nakčiai. Kitą dieną vaikai pamatė, kad vanduo pavirto ledu. Bespalvis vanduo virto bespalviu ledu, dažytas vanduo spalvotu ledu. Pašildžius indelių dugnelius ir apvertus gavosi gražios ledo skulptūrėlės. Čiuoždami ledu, vaikai išsiaiškino, kad ledas yra slidus čiuožti juo lengva, bet pavojinga.

Liesdami sniegą, vaikai apibūdino spalvą, suprato, kad jis šaltas ir tarp šiltų delnų greitai ištirpsta. Savarankiškai išsiaiškino, kad suspaustas sniegas kietesnis ir juo rogutėmis važiuoti lengviau, negu puraus sniego pusnimis. Iš sniego galima pastatyti senį besmegenį, čiuožimo kalnelius, įvairaus dydžio sniego rutulius, sniego pilis.

Eksperimentuodami vaikai ugdėsi kūrybiškumo įgūdžius, susipažino su aplinkinio pasaulio reiškiniais, pratinosi stebėti, džiaugėsi atradimais ir savo darbo rezultatais, mokėsi bendradarbiauti, patyrė proceso ir kūrybos džiaugsmą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos A. Stonkuvienė, I. Monstavičienė

Daugiau renginio akimirkų rasite mūsų Facebook puslapyje: