„Rudenėli, aš žygiuoju sveikas!“

17/09/2021
Lynojantis, šaltokas, rudeniškas penktadienio rytas, neišgąsdino Sedos darželio priešmokyklinukų ir svečių iš Sedos V. Mačernio gimnazijos, pirmokėlių. Vaikai dalyvavo žygyje (laikantis visų saugumo reikalavimų) „Rudenėli, aš žygiuoju sveikas!“.
Sedos darželio surengtas žygis, bendruomenės ėjimas su šiaurietiškomis lazdomis, vainikavo Sedos darželio sporto projekto „Supažindinkime vaikus su sporto šakomis“ vienos iš veiklų užbaigimą. Šis žygis sutapo su Europos judumo savaite. Juo siekėme atkreipti visuomenės dėmesį į tvarų judėjimą ir oro taršos problemas visame pasaulyje.
Nuo 2020 metų rugsėjo, vaikai, dabartiniai Sedos darželio priešmokyklinukai ir Sedos V. Mačernio gimnazijos pirmokai, dalyvauja projekte „Supažindinkime vaikus su sporto šakomis“. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas ir Mažeikių rajono savivaldybės lėšomis.
Vaikai lankė krepšinio, teniso, ėjimo šiaurietiškomis lazdomis veiklas, užsiėmimus baseine. Dėl ekstremalios situacijos šalyje, nuo 2020 metų lapkričio 1 d. veiklos buvo nutrauktos. 2021 m. balandžio 1 d. atnaujintos „Ėjimo šiaurietiškomis lazdomis“ veiklos, kurias vedė instruktorius Arūnas Katkus. Jo dėka pavyko įgyvendinti vieną iš projekto etapų. Vaikai susipažino su „Ėjimo šiaurietiškomis lazdomis“ sportu, daug vaikščiojo, judėjo gryname ore, išmoko taisyklingai susireguliuoti lazdas pagal savo ūgį, taisyklingai jas laikyti, jomis naudotis, mokėsi klausytis instrukcijų, komandų, bendrauti, bendradarbiauti.
Visi žygio dalyviai buvo apdovanoti prisiminimo medaliais, diplomais, padėkos raštais.
Tikime, kad ši sporto šaka taps populiari ne tik Sedos darželio bendruomenėje, bet ir visame Sedos mieste. Instruktorius Arūnas, puoselėjantis sveiką, aktyvų gyvenimo būdą, noriai bendraujantis ir bendradarbiaujantis, pažadėjo prisidėti prie ėjimo šiaurietiškomis lazdomis populiarinimo Sedos bendruomenėje.
Sedos darželio bendruomenės vardu, nuoširdžiai dėkoju instruktoriui Arūnui Katkui, ikimokyklinio ugdymo mokytojoms Vilmai Pocienei, Audrai Sakalauskaitei, priešmokyklinio ugdymo mokytojoms Irenai Monstavičienei, Astrai Stonkuvienei, mokytojų padėjėjoms Deimantei Strikaitytei, Emai Gečaitei už dalyvavimą sporto projekte „Supažindinkime vaikus su sporto šakomis“, nuoširdų darbą su vaikais lavinant ėjimo šiaurietiškomis lazdomis įgūdžius, aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo propagavimą. Dėkoju pradinių klasių mokytojai Ingai Noreikienei už nuoširdų bendradarbiavimą ir bendravimą.
Būkime sveiki, aktyvūs, pozityvūs!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Milieškienė