Regioninis renginys – vaikų folkloro šventė „Pasibovėma“

25/05/2022
Gegužės 25 dieną Sedos lopšelio-darželio „Jurginėlis“ priešmokyklinės ugdymo grupės „Bitutė“ ugdytiniai ir jų mokytojos dalyvavome regioniniame renginyje – vaikų folkloro šventėje „Pasibovėma“, kuris vyko Skuodo vaikų lopšelyje-darželyje.

Šventės iniciatorės – Skuodo vaikų lopšelio-darželio direktorė A. Pitrėnienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Jurčė.

Renginys skirtas Žemaitijos regiono ikimokyklinio ugdymo organizacijų ugdytiniams.

Vaikų folkloro šventės tikslas – saugoti ir populiarinti žemaičių kalbą, plėtoti vaikų kūrybines, meninės raiškos ir saviraiškos galias.

Šventėje dalyvavo ir savo pasirodymus pristatė Barstyčių, Salantų, Sedos, Ylakių, Skuodo miesto ikimokyklinio ugdymo organizacijų 4-7 metų amžiaus ugdytiniai ir jų mokytojai. Šventės dalyviai deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, pasakojo ištisas istorijas ir nutikimus žemaičių kalba. Viens už kitą dailiau ir linksmiau.

Renginio pabaigoje Skuodo lopšelio-darželio direktorė Audronė Pitrėnienė padėkojo visiems dalyvavusiems šventėje „Pasibovėma“ ir taip gražiai prisidėjusiems puoselėjant žemaičių kalbą. Vaikai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis, mokytojos – padėkos raštais, prisiminimo dovanėlėmis ir rožių žiedais.

„Žemaitėška pasėrokavuom, linksma pasibovuom“

Priešmokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Astra Stonkuvienė

Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook puslapyje: