Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“

24/01/2022

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) jau septintąjį kartą kvietė registruotis į didžiausią darželinukams skirtą projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“ (LTMŽ). Projektą nuo 2020 m. globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Šiais metais Mažeikių r. Sedos lopšelis-darželis „Jurginėlis“ pirmą kartą užsiregistravo į didžiausią darželinukams skirtą projektą „Lietuvos mažųjų žaidynes (LTOK)“.

Penktadienį, sausio 21 d., Šiauliuose vyko seminaras skirtas pedagogus supažindinti su fizinio aktyvumo renginių organizavimo metodika. Teorinės dalies metu aptarti ne tik esminiai „Lietuvos mažųjų žaidynių“ klausimai, etapai, svarbiausios datos, bet ir aptarta, kaip efektyviai vykdyti fizines veiklas, atsižvelgti į kiekvieno vaiko poreikius, pomėgius, kaip skatinti motyvaciją, dalyvavimą bei organizuoti rungtyniavimą. Praktinės seminaro dalies metu ikimokyklinio ugdymo mokytojai patys galėjo išbandyti lektorių pateiktas užduotis, kurias galės pritaikyti savo pedagoginėje veikloje.

Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė supažindino su projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ etapais.

Pirmasis vyks įstaigose, o dalyvauti galės visų amžiaus grupių vaikai. Jo metu ikimokyklinukai įsitrauks į vaizdo įrašų formatu pateiktas pamokėles.

Antrajame vyks įstaigų festivaliai, kuriuose, jei pandeminė situacija leis, dalyvaus visi kiekvienos įstaigos vaikai.

Trečiojo etapo metu vyks net 10 LTMŽ festivalių visoje Lietuvoje, kuriuose, pandemijos situacijai leidžiant, susitiks skirtingų įstaigų vaikai.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“ jau aštuntus metus organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir RIUKKPA.

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Sveikatos stiprinimo darbo grupės pirmininkė Astra Stonkuvienė

Daugiau renginio akimirkų rasite mūsų Facebook puslapyje: