Prevencinis užsiėmimas „Kovo mėnuo – Be patyčių“

24/03/2022

Atbundanti gamta, parskridę pirmieji paukščiai, gėlės žiedelis, pirmas pievos lapelis, tarsi praneša, kad jau metas pasitikti pavasarį. Šis metų laikas ypatingas savo grožiu, naujų darbų pradžia. Kovo mėnuo yra Sąmoningumo didinimo mėnuo be patyčių.

Mažeikių r. Sedos lopšelio-darželio „Jurginėlis“ specialistės: logopedė specialioji pedagogė V. Bružienė, psichologė I. Katkutė ir socialinė pedagogė A. Jonaitytė, vykdė prevencinę veiklą „Kovo mėnuo – Be patyčių“.

Susitikimų metu specialistė I. Katkutė kalbėjo su vaikais apie draugystę, patiriamus jausmus, kai vaikai draugauja ir kaip jaučiasi, kai pykstasi. Susėdę į bendrą ratą mokinomės pradžiuginti vienas kitą, spaudėme draugystės ranką ir siuntėme pačius gražiausius linkėjimus. Specialistė V. Bružienė vaikams pasekė pasaką „Pirštinė“ su iliustraciniais pasakos herojais – žvėreliais. Joje akcentuojama, kad draugystė vyrauja ne tik tarp vaikų, bet ir tarp miško žvėrelių. Kiek vėliau specialistė A. Jonaitytė pakvietė vaikus pakeliauti „draugystės“ traukiniu. Kiekvienas vaikas piešė save, taip prisimindami, kaip atrodo žmogus, kokias kūno dalis turi kiekvienas, kaip atrodo berniukas ir mergaitė, bei kokius rūbelius gali vilkėti. Užsiėmimo pabaigoje vaikai nustebo pamatę didžiulį, spalvingą „draugystės ir laimės“ ratą. Kiekvienas tūrėjo galimybę pasukti jį ir laimėti įvairių prizų.

Draugystė, pagarba vienas kitam, supratingumas, ištiesta pagalbos ranka, geras žodis, nuoširdi šypsena yra pačios didžiausios žmogaus vertybės. Labai svarbu nuo pat mažumės rodyti vaikams pavyzdį gerais darbais, mokinti būti draugiškais, supratingais, save ir kitą gerbiančiais žmonėmis.

Mažeikio r. Sedos lopšelio-darželio „Jurginėlis“
socialinė pedagogė Aurelija Jonaitytė,
specialioji pedagogė logopedė Valda Bružienė,
psichologė Ingrida Katkutė

Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook puslapyje: