Olimpinis mėnuo

22/10/2021

Spalio mėnesį, Sedos darželyje, baigtas įgyvendinti Olimpinės kartos finansuojamas projektas „Aš mažasis olimpietis - sveikas ir žvalus pilietis“ II etapas.

Projekto tikslas. Ugdyti aktyvų, sportišką, sveiką vaiką, diegiant olimpinių vertybių pradmenis, kaip pagarba varžovui, mokėjimas pralaimėti, kultūringo elgesio varžybų metų, bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžius, siekti sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo, sportuoti bei mokytis per sportą. Mūsų darželyje spalio mėnuo paskelbtas - Olimpiniu mėnesiu. Per olimpinio mėnesio atidarymo ceremoniją vaikai aktyviai mankštinosi, buvo supažindinti su Olimpiniu šūkiu (lot. Citius Altius Fortius, liet. Greičiau, aukščiau, tvirčiau), olimpinių žiedų spalvomis, sužinojo, kad olimpiniai žiedai yra olimpinės vėliavos simbolis, atstovaujantis olimpiados dvasiai, kad penki susipynę skirtingų spalvų žiedai atstovauja penkių žemynų draugystę. Skambant muzikai į dangų paleisti mėlyni, juodi, raudoni, geltoni, žali balionai pagerbti viso pasaulio sportininkus, kurie dalyvauja Olimpinėse žaidynėse.Olimpinio mėnesio metu vyko „Linksmosios estafetės“. Estafečių metu ugdoma pagarba sau ir kitiems, ištvermė, atkaklumas, bendravimas ir bendradarbiavimas, mokėjimas pralaimėti, draugiškumas.

Šventėje „Rieda dviratukas, šypsosi darželinukas“, dviratukais važinėjosi ir rungtyniavo ankstyvojo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai. Olimpinį mėnesį užbaigėme bėgimo varžybomis „Lenktyniauju su vėju“. Vėjas suteikė daug džiaugsmo visiems dalyviams. Aplenkti vėją ir nusifotografuoti norėjo ne tik vaikai, bet ir jų mokytojos. Galime pasidžiaugti, kad Olimpinio projekto metu ugdytiniai praplėtė žinias apie Olimpines vertybes. Sportinių veiklų metu stiprėja vaikų sveikata, vaikai tampa aktyvesni, drąsesni, gerėja socialiniai įgūdžiai, gerėja ugdytinių tėvelių ir mokytojų santykiai, stiprėja bendravimas ir bendradarbiavimas tarp mokytojų.

Kitas projekto „Aš mažasis olimpietis - sveikas ir žvalus pilietis“ etapas prasidės pavasarį. Linkiu visiems išlikti sveikiems ir žvaliems!

Sveikatos stiprinimo darbo grupės pirmininkė Astra Stonkuvienė

Daugiau renginio akimirkų rasite mūsų Facebook puslapyje: