Gamtosauginės ugdymo darbo grupės „Grupių veiklos rudenį“

10/12/2021

Ruduo - tai nuostabus metas... Lapų kritimas - tarsi tikras rudens šokis... kviečiantis atrasti, kurti, patirti... Tai antrasis pavasaris, kai kiekvienas medžio lapelis yra tarsi gražiausia gėlė...
Mažeikių r. Sedos darželis yra sveikatą stiprinanti ir gamtą sauganti įstaiga. Ruduo mūsų darželyje visada yra ypatingas. Grupių mokytojos, kartu su vaikais, jų tėveliais ir visa darželio bendruomene stebina visus savo kūryba, meniniais gebėjimais ir nuoširdžia bendryste. Visi drauge, nors ir atskirose grupėse dalyvavo akcijose, projektuose, edukacinėse išvykose, parodose susijiusiose su gamtosauga.

Projektas: „Rudeninių lapų šurmuly“, tarsi sujungė grupes bendram tikslui - pasidžiaugti gamta ir iš naujo pamatyti joje slypintį grožį... Visos darželio grupės dalyvavo bendrose veiklose: Akcija: „Diena be automobilio“ (Vaikai laiką leido gryname ore, darželio kieme važinėjosi dviratukais ir paspirtukais. Surengta piešinių parodą „Aplinkai draugiškos transporto priemonės“). Prisidėdami prie gamtos saugojimo, visa bendruomenė dalyvavo projekte: „Mes rūšiuojam“. Surinktos ir nebenaudojamos buities priemonės, aplinkai kenksmingos baterijos buvo perduotos „UAB Atliekų tvarkymo centrui“.
Patys mažiausi „Kiškučių“ grupės vaikučiai kartu su mokytojomis įsisuko į rudeninį lapų šurmuly: keliavo „Lapų labirintu“, statė „Ežiuko namelį“, padarė „Lapų apuoką“. Gamtinę medžiagą naudojo atlikdami meninius darbelius, STEAM veikloje, sportuodami, pramogaudami.
Priešmokyklinio ugdymo mokytojos kartu su grupės vaikais dalyvavo edukacinėje išvykoje į Renavo parką. Dalyvavo projekte: „Kam reikalingi tiltai?“. Projekto metu vaikai domėjosi įvairiais statiniais, analizavo pavyzdžius, teikė savo idėjas, projektavo ir konstravo tiltus, išbandė juos, gamino maketus. Žaisdami ir vaikščiodami tiltu - mokėsi skirti, pavadinti daiktų formas, jų dydį ir erdvinę padėtį.
„Boružiukų“ grupės vaikai kartu su mokytojomis darželio kiemelyje iš gamtinės medžiagos sukūrė stebuklingą „Miško gėrybių kilimą - Mandalą“. Pasidžiaugti nuostabiu, kūrybiniu darbu į svečius užsuko „Dėdė Rudenėlis“. Jis nustebino vaikus nematytomis, keistomis užaugintomis daržovėmis.
„Dėdė Rudenėlis“ „Meškučius“ pakvietė darželio teritorijoje suskaičiuoti medžius, priminė jų pavadinimus, kokius vaisius nokina, bandė išmatuoti kamienų storį. Visi drauge kartu šoko ir dainavo, vaikai atliko užduotis, įminė mįsles, apie daržoves, miško gėrybes. Veiklos buvo vykdomos lauke laikantis visų saugumo reikalavimų, kiekvienai grupei jai skirtu laiku. „Meškučių“ grupės mokytojos pakvietė grupės tėvelius sudalyvauti parodoje „Rudenėlis mano plaukuose“. Vaikai kartu su tėveliais sukūrė įspūdingo grožio portretus iš džiovintų lapų ir kitų gamtos gėrybių.
Tėvų ir vaikų parodoje „Mano pyragas“ (statiniai iš antrinių žaliavų ir gamtinės medžiagos), dalyvavo net dvi „Boružiukų“ ir „Meškučių“ grupių ugdytiniai ir jų tėveliai. Iš jų buvo sukurta paroda, kuria grožėjosi ne tik vaikučiai bet ir visa darželio bendruomenė.
Baigiantis paskutiniam rudens mėnesiui lapkričiui, kai gamta neteko visų spalvų, kai nukrito paskutiniai medžių lapai, kai aplinkui pasidarė niūru ir šalta, visi drauge šventėme medelių puošimo šventę. Iš antrinių žaliavų vaikai pasigamino drugelius (trapumo, lengvumo simbolį). Kiekviena grupė savo aikštelėse išsirinko patį stipriausią, gražiausią medį ir jį papuošė. Vaikus savo apsilankymu nustebino ir pradžiugino į svečius užsukęs „Girinis“ (mokytoja Loreta). Svečias kiekvienai grupei padovanojo iš antrinių žaliavų pasiūtus linksmus veidelius. Papuošti, gražesni, su įvairiomis emocijomis medžiai, džiugins ne tik vaikus, bet ir bendruomenę visą žiemą.
Gamtosauginės ugdymo darbo grupės nariai džiaugiasi, didžiuojasi ir dėkoja visai darželio bendruomenei už aktyvų dalyvavimą ir bendradarbiavimą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja, komiteto pirmininkė: L. Juodeikienė