Gamtosauginio ugdymo darbo grupės rudens ataskaita

06/12/2022
Vasara praskriejo tarsi lengvas pienės pūkas. Nukritęs pirmas lapelis, įvairiomis spalvomis nusidažę medžiai tarsi praneša, kad pas mus į svečius atkeliavo rudenėlis. Darželio kieme pasigirdo vaikiškas juokas. Sugrįžusius vaikus pasitiko mokytojos ir į svečius užsukę kiškiai. Šventinis ir nuotaikingas rugsėjo pirmosios rytas paskatino naujiems darbams, atradimams, idėjoms ir siekiams.
Didžiausią įspūdi ir šiltus prisiminimus vaikams paliko ekskursija į „Alpakų ūkį“. Vaikai turėjo puikią galimybę ne tik pamatyti ir susipažinti su įvairių rūšių gyvūnais, bet galėjo juos paliesti, paglostyti, pamaitinti. Gamtos apsuptyje įsikūręs ūkis suteikė naujų potyrių ir teigiamų emocijų.

Kiek vėliau gamtosauginis komitetas pakvietė visą bendruomenę pasidžiaugti rudeniniais jurginų žiedais ir iš jų sukurti puokštę bate. Sukurtos kompozicijos ne tik papuošė darželio kiemą, bet buvo puiki puošmena Sedos miestelio Jurginų šventėje. Mažeikių r. Sedos lopšelio-darželio „Jurginėlis“ bendruomenė stengiasi daug laiko praleisti lauke, sportuoti todėl rugsėjo 16-22 dienomis dalyvavo Europos Judumo savaitėje „Judėk laisviau“. Šią savaitę vaikai daug sportavo, važinėjo dviratukais, paspirtukais, vaikščiojo su šiaurietiškomis lazdomis.

Gamtosauginio ugdymo darbo grupė stengiasi, kad vaikai išmoktų rūpintis gyvūnų gerove, elgtis su jais tinkamai ir atsakingai. Akcija „Ištiesk pagalbos ranką beglobiams gyvūnams“ paskatino padėti likimo nuskriaustiems keturkojams. Džiugu, kad tėveliai nuo pat mažumės moko savo vaikus būti neabejingais. Paaukotą maistą ir kitas gėrybes vaikai drauge su mokytojomis įteikė Mažeikių gyvūnų globos draugijos augintiniams.

Ruduo džiugina savo grožiu, nesvarbu ar už lango skaisčiai šviečia saulė ar lyja lietus. Vieną gražų nors ir darganotą rytą darželio kieme šurmuliavo Rudenėlio šventė „Bulvytės svajonė“. Vaikučius aplankė pokštauti linkęs Rudenėlis ir svajoklė Bulvytė. Į šventės pasiruošimą įsitraukė visa bendruomenė: vaikučiai piešė piešinėlius, pedagogai puošė aplinką, o tėveliai ruošė vaišes iš rudens gėrybių.

Kiekvienais metais įstaigoje rengiama akcija „Mes rūšiuojam“, kurios metu stengiamasi surinkti kuo daugiau nebenaudojamų elektronikos prietaisų ir galvaninių elementų. Jos perduodamos UAB „Atliekų tvarkymo centrui“. Šiais metais jų surinkta net 780 kg. Mums svarbu ir smagu prisidėti prie gamtos išsaugojimo, švarios ir ekologiškos aplinkos.

Gamta pasidabinusi savo rudenišku apsiaustu užburia kiekvieną, kviečia prisiliesti, atrasti, kurti. Grupių mokytojos savo kūrybiškumu stebina visą bendruomenę. Mažas lapelis, gėlytės žiedelis, medžio šakelė virsta neapsakomo grožio meno kūriniais. Gamtinė medžiaga pati vertingiausia priemonė mūsų ugdymo įstaigoje. Mokytojų ir vaikų rankose ji tarsi atgyja, skatina vaikus domėtis, kurti, eksperimentuoti. Sukurti darbai ne tik puošia darželio erdves, bet ir dalyvauja įvairiuose konkursuose.

Gamta ir didelius ir mažus kviečia žaisti... Tėveliai kartu su vaikais pasirūpino pačiais mažiausiais žiemos gyventojais paukščiukais. Drauge iš antrinių žaliavų ir gamtinės medžiagos pagamino nuostabių lesyklėlių. Jos įkurdintos grupių aikštelėse ir namų kiemuose augančiuose medžiuose. Vaikai turės puikią galimybę ne tik stebėti atskrendančius paukščiukus, bet galės pasirūpinti, kad šaltomis žiemos dienomis jiems netrūktų maisto.

Gamtosauginio ugdymo darbo grupė dėkoja visiems už kūrybiškumą, gražias idėjas ir bendrystę. Mylėkime gamtą, puoselėkime ją ir džiaukimės kiekviena akimirka.

Gamtosauginės grupės pirmininkė, mokytoja metodininkė L. Juodeikienė, Socialinė pedagogė - sekretorė Aurelija Jonaitytė.